юридична відповідальність за правопорушення в комерційній сфері
Юридична відповідальність - це вид соціальної відповідальності, що полягає в застосуванні державою до правопорушника певних заходів примусу, передбачених санкціями правових норм. Єдиною підставою для юридичної відповідальності є склад правопорушення. Якщо поведінка суб'єкта не має ознак правопорушення, то ця особа не підлягає юридичній відповідальності. Найбільш поширеною в науковій літературі є класифікація юридичної відповідальності на підставі належності до правової галузі й, одночасно, виду правопорушення, з яким вона пов'язана. У такому ракурсі виділяють чотири види юридичної ві.
Юридична відповідальність — різновид соціальної відповідальності, який закріплений у законодавстві і забезпечуваний державою юридичний обов'язок правопорушника пізнати примусового позбавлення певних цінностей, що йому належать. Іншими словами, це застосування до винної особи примусових заходів за вчинене правопорушення. Юридична відповідальність виступає основним і самостійним різновидом соціальної відповідальності.
Правопорушення і юридична відповідальність: поняття і види. Будь-яке правопорушення являє собою порушення законності, оскільки спрямована проти охоронюваних сучасним правом суспільних відносин, проти демократичного правопорядку. Саме в цьому полягає небезпека правопорушень для цивілізованого суспільного ладу. Можливість порушень норм права закладена в істоті самого людського життя і в недосконалості людини. Причиною багатьох правопорушень є прагнення окремих осіб задовольнити свої потреби способом, що суперечить вимогам правових норм.
У цілому курс лекцій «Юридична відповідальність за правопорушення у сфері економіки» призначено для завершення фахової підготовки юриста економічного профілю. Важливо, щоб майбутній спеціаліст порівнював себе з лікарем, який лікує хворого, бореться з інфекціями. Лікар досліджує хворобу, її причини, знаходить осередок епідемії. 5.Відповідальність за правопорушення в бюджетній сфері. Тема 6. Відповідальність за посадові правопорушення. Проблемні питання боротьби з корупцією та організованою злочинністю.
Юридична відповідальність за контрабанду. Тема 5. Види юридичної відповідальності за правопорушення у кредитно-фінансовій сфері. Ухиляння від сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів. Виготовлення, збут та використання підроблених державних та недержавних цінних паперів. Порушення правил про валютні операції, приховування валютної виручки. Відповідальність за легалізацію (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом. Відповідальність за правопорушення в бюджетній сфері. Тема 6. Відповідальність за посадові правопорушення.
Юридична відповідальність за службові правопорушення. Невиконання державним службовцем своїх обов’язків тягне застосування щодо нього юридичної відповідальності у вигляді одного з чотирьох її видів. А) дисциплінарна відповідальність. Згідно статті 14, Закону України "Про державну службу" до державних службовців застосовуються дисциплінарні стягнення за: "… невиконання чи неналежне виконання службових обов'язків, перевищення своїх повноважень, порушення обмежень, пов'язаних з проходженням державної служби, а також за вчинок, який порочить його як державного службовця аб.
Юридична відповідальність відрізняється від усіх інших видів соціальної відповідальності лише тим, що вона ґрунтується на нормативних вимогах, які забезпечуються в необхідних випадках державним примусом. Виділяють два аспекти юридичної відповідальності: 1) позитивний (проспективний, або заохочувальний) — передбачає заохочення за виконання корисних для суспільства і держави варіантів поведінки на рівні, що перевищує загальні вимоги (етично-свідоме ставлення до виконання обов'язків). Такими є, наприклад, державні нагороди, різноманітні за характером премії та інші заохочення
Юридична відповідальність за екологічні правопорушення є важливим засобом забезпечення законності в екологічній сфері. Вона виступає різновидом юридичної відповідальності в цілому, а тому їй властиві всі ознаки останньої. Водночас стосовно екологічної сфери юридична відповідальність має і свою специфіку, обумовлену особливостями екологічного правопорушення як обов'язкової підстави для застосування санкцій до порушників екологічного законодавства. Такі особливості випливають зі специфіки екологічної сфери.
Ретроспективна (негативна) юридична відповідальність – це зазначений у законі обов’язок правопорушника прийняти з боку держави певні санкції за скоєне правопорушення. Саме цей вид юридичної відповідальності докладно регламентований правом і його враховують, коли без відповідних застережень застосовують термін «юридична відповідальність». Саме про це йтиметься далі. До основних ознак юридичної відповідальності слід віднести *е, що вона: а) за своєю сутністю є негативною реакцією держави на скоєне правопорушення; б) забезпечується застосуванням державних заходів примусу; в) застосовується лише д.
Юридична відповідальність – це застосування в особливому процесуальному порядку до особи, яка вчинила правопорушення, засобів державного примусу, передбачених санкцією правової норми. Для всіх різновидів юридичної відповідальності спільними є наступні ознаки. 1. Підставою відповідальності є правопорушення як конкретний факт поведінки, юридична кваліфікація якого вміщена у законі. Ознаки правопорушення та санкції, що визначають засоби примусу за його вчинення, не підлягають звужувальному чи розширювальному тлумаченню.
Тема: Юридична відповідальність за правопорушення в інформаційній сфері. У даному розділі розглянуто не лише випадки відповідальності осіб, винних у необґрунтованій відмові у наданні інформації, порушенні встановленого терміну її представлення без поважних причин, безпідставній відмові від поширення певної інформації тощо. Уваги приділено також юридичній відповідальності власне громадян, які мають бажання і інтерес до отримання певної інформації, і які у своєму бажанні можуть перейти межі дозволеної правомірної поведінки — тобто здійснити правопорушення. Юридична відповідальність — одна з форм соціальної відповідальності.
Правопорушення та юридична відповідальність. У правовій державі правомірна поведінка є нормою, оскільки дотримання правових норм - це соціальний обов'язок кожного громадянина. Правомірна поведінка виражається або в суспільно корисної діяльності (проявляється в активних діях), або у пасивній формі - бездіяльності, відмову від вчинення дій, які суперечать правовим, моральним, моральним засадам суспільства. Якщо особа не виконує вимоги, встановлені правовими актами, та вчиняє дії, що суперечать принципам права, то його поведінка вважається неправомірним, а він сам - правопорушником. За офіці.
Правопорушення та юридична відповідальність. У правовій державі правомірна поведінка є нормою, оскільки дотримання правових норм - це соціальний обов'язок кожного громадянина. Правомірна поведінка виражається або в суспільно корисної діяльності (проявляється в активних діях), або у пасивній формі - бездіяльності, відмову від вчинення дій, які суперечать правовим, моральним, моральним засадам суспільства. Якщо особа не виконує вимоги, встановлені правовими актами, та вчиняє дії, що суперечать принципам права, то його поведінка вважається неправомірним, а він сам - правопорушником. За офіці.
Каталог юристів Юридична дискусія Цікаві судові рішення Консультації Новини Юридичний світ. Юридичний портал Протокол Закони Стаття 65. Відповідальність за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Підписатися на розсилку. Додати в закладки. Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: page group telegram viber youtube. Стаття 65. Відповідальність за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. 1. За вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-прав.
Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність (ст. 9–212-33). Знайти. I. Загальна частина. Глава 2. Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність. Порушення вимог щодо комерційного обліку теплової енергії, гарячої та питної води Глава 9. Адміністративні правопорушення у сільському господарстві. порушення ветеринарно-санітарних правил. Стаття 104. Порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності Стаття 166-13. Порушення законодавства, що регулює фінансові механізми здійснення інвестицій у будівництво житла Стаття 166-14.
Юридична відповідальність - це застосування заходів державного примусу до винної особи за вчинене правопорушення. Юридична відповідальність - правовідносини, в яке вступає держава, в особі її компетентних органів, і правопорушник, на якого покладається обов'язок перетерплювати відповідні поневіряння за вчинене ним правопорушення. 1. Види юридичної відповідальності. В залежності від галузевої приналежності юридичних норм, що закріплюють таку відповідальність, різняться: Дисциплінарна відповідальність - Полягає в накладення на винну особу дисциплінарного стягнення владою керівника.
Опрацьовуючи тему«Юридична відповідальність за правопорушення у сфері торгівлі», студенту необхідно взяти до уваги, що юридична відповідальність виконує в суспільстві важливі функції – попереджувальну, репресивну (каральну), компенсаційну (поновлення у межах можливого порушених прав потерпілих). Вона є важливим елементом механізму забезпечення правоопорядку у сфері комерційної (торговельної) діяльності. 23. Сляднєва А. Юридична відповідальність за порушення права суб’єкта господарювання на комерційну таємницю / А. Сляднєва // Юридический вестник. – 2004. – № 4. – с. 81-87.
§ 1. Адміністративна відповідальність юридичних осіб за українським законодавством § 2. Поняття вини юридичної особи § 3. Особливості підстав адміністративної відповідальності юридичних осіб. § 1. Адміністративна відповідальність юридичних осіб за українським законодавством. Це — нове явище у сфері адміністративно-правового регулювання, народжене соціально-економічними перетвореннями, і потребує подальшого аналізу. Наслідком безкарності правопорушень стає зниження ефективності державного управління у певних сферах, заподіяння шкоди інтересам держави і суспільства.
Юридична характеристика окремих видів адміністративних правопорушень. 1.Поняття юридичної характеристики. 2. Юридична характеристика правопорушень в окремих галузях. 2.1. Адміністративні правопорушення в галузі охорони праці і здоров’я населення. 2.2. Адміністративні правопорушення, що посягають на власність. Суб’єкт відповідальності за правопорушення у сфері громадського порядку та громадської безпеки є переважно загальним. Водночас, у деяких проступках закон вказує на ознаки їх вчинення спеціальними суб’єктами (ті, яким властиві певні особливості щодо вчинення тих чи інших правопорушень або які не несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах).
Коментарі
Дописати коментар